Galvanizli Profil Fiyatları

Galvanizli profillerin fiyatları 2020 yılı başlangıcında yassı çelik fiyatlarının yükselmesi sebebiyle artış göstermektedir. Galvanizli profillerin fiyatları TL/KG olarak belirlenmektedir. Galvanizli profillerin hesaplaması için KG / TL fiyat hesap.

Galvanizli profil fiyatları 2020 yılına düşüş göstererek başladı. Döviz kurundaki gevşeme ve iç piyasadaki talebin azalması ile Galvanizli profillerin fiyatları TL/KG olarak belirlenmektedir. Galvanizli profillerin hesaplaması için KG / TL fiyat hesap bilgilerini tabloda görebilirsiniz.

Son Güncelleme:2 ekim 2023   dolar ton fiyatımız 920 dolar

Galvanizli Profil Fiyat Listesi (KG/TL)

Kalınlık Pesin (TL) 90 gün
1,50 mm  25.75 -
2,00 mm 25.75 -
2,50 - 3,00 mm 25.75 -

GALVANİZ PROFİL NEDİR?

Galvaniz, özellikle paslanmaya karşı yapılan bu işlem dışarıda, açık havada her türlü hava koşulunda çalışacak metallerin ömrünün uzatılması için yapılmaktadır. Galvaniz olmuş metale kromat kaplanırsa ömrü artar. Demir malzeme galvanizlenmeye uygun olarak imalat aşamasında tasarımlanmalıdır.Özetle galvaniz profiller uzun ömürlüdür ve antipaslı profillere göre daha çok tercih edilmektedir.

GALVANİZ PROFİL ÖZELLİKLERi?

Galvanizli profiller galvaniz sactan üretimi yapılmaktadır.Aynı zamanda siyah profillerin sonradan daldırma yapılması yöntemiylede üretilebiliyor. Fakat bu şekilde üretilen galvaniz profiller uzun ömürlü olmuyor. Bu sebeble galvaniz sactan üretilen veyada sıcak daldırma şeklinde üretilen ürünler tercih edilmeli.Üretilen galvaniz profiller ticari kalite olarakta bilenen DX51 kalitedir.

GALVANİZ PROFİL KULLANIM ALANLARI?

Galvanizli profiller bir çok inşaat projesinde, dış cephe kaplama, makine üretiminde, dekorasyon amaçlı bir çok iç mekanda, havuz ve jakuzi gibi ıslak zeminlerde profil kullanımı ihtiyacında ve çelik konstrüksiyon çelik çatılar vs. gibi yapılarda, ferforje korkuluk , ferforje kapı gibi demir doğrama sektöründe, en önemlisi ziraat ve tarımcılıkta sera kurulumunda kullanılmaya büyük ölçüde tercih edilmektedir.

Fiyat listelerimizdeki verilerin teyidi için müşteri temsilcilerimiz ile görüşünüz.